Restricții de circulație din cauza caniculei

Regia Autonomă Județeană de Drumuri Argeș informează participanții la trafic că s-au instituit restricții de tonaj pe drumurile județene din cauza temperaturilor extreme, în data de 20 iunie 2024.

Având în vedere emiterea avertizării meteorologice de către ANM, se instituie restricții de circulație  pentru autovehiculele cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 t, joi, 20 iunie 2024, în intervalul orar 10:00 - 20:00, pentru toate drumurile județene din Argeș.

Pe perioada restricțiilor vor fi exceptate mașinile și utilajele RAJD Argeș, precum și mașinile și utilajele aparținând colaboratorilor RAJD Argeș cu care există contracte în derulare.