Anunturi elaborare proiecte de hotarare cu caracter normativ - anul 2024

Anunt nr. 1 - Proiectul de hotarare pentru aprobarea Ghidului Solicitantului privind regimul finanţărilor nerambursabile de la bugetul local al județului Argeș, pentru activităţi nonprofit de interes general (unități de cult) (format zip) ("Proiectul de hotarare", "Ghidul solicitantului privind regimul finanţărilor nerambursabile de la bugetul local al județului Argeș, pentru activităţi nonprofit de interes general (unități de cult) (format docx)")

Anunt nr. 2 - Proiectul de hotarare pentru aprobarea Ghidului Solicitantului privind regimul finanţărilor nerambursabile de la bugetul local al judeţului Argeş ale proiectelor sportive, tineret, cultură, mediu (format zip) ("Proiectul de hotarare", "Ghidul solicitantului privind regimul finanţărilor nerambursabile de la bugetul local al judeţului Argeş ale proiectelor sportive, tineret, cultură, mediu (format docx)")

Anunt nr. 3 - Proiectul de hotarare pentru aprobarea Ghidului Solicitantului privind regimul finanțărilor nerambursabile de la bugetul local al județului Argeș, pentru activităţi nonprofit de interes general (tineret, cultură, mediu) (format zip) („Proiectul de hotarare", „Ghidului Solicitantului privind regimul finanțărilor nerambursabile de la bugetul local al județului Argeș, pentru activităţi nonprofit de interes general (tineret, cultură, mediu) (format docx)")

Anunt nr. 4 - Proiectul de hotarare privind aprobarea cuantumului taxelor si tarifelor locale ce se vor aplica începând cu anul fiscal 2025

Anunt nr. 5 - Proiectul de hotarare privind modificarea Hotararii Consiliului Judetean Arges nr. 135/27.04.2023 privind aprobarea cuantumului taxelor si tarifelor locale ce se vor aplica începând cu anul fiscal 2024

Anunt nr. 6 - Proiectul de hotarare privind modificarea Hotararii Consiliului Judetean Arges nr. 135/27.04.2023 privind aprobarea cuantumului taxelor si tarifelor locale ce se vor aplica incepand cu anul fiscal 2024

Anunt nr. 7 - Strategia de Dezvoltare Durabila a Judetului Arges 2021 - 2027, revizuita